World of Color update – nová verze 1.12

Vývojáři Minecraftu rozhodně nezahálí, jelikož se nám blíží další nová verze nesoucí název „World of Color update“. Jak již z názvu plyne, největší změny se stanou v barvách, ale přibude i 1 nový mob a několik dalších bloků.

Barvy

Hlavní část update je věnována barvám, a to jak budou vypadat. Všechny bloky, které se dají vycraftit v 16-ti barvách, tak dostaly nové sytější a jasnější barvy.

2017-06-04_12.43.11

Dále byla přidána celá 1 sada barevných bloků – concrete powder.

Concrete & concrete powder

Tento blok má stejnou vlastnost jako písek a štěrk – působí na něj gravitace, takže padá k zemi. Pouze v případě, že se dotkne vody, tak se z něj stane „pevný“ blok – concrete. 2017-06-04_12.44.45

Postele

Všichni jsme na to vždy nadávali, když byla dostupná pouze červená postel. S tímto updatem to je minulost. Postele jdou vycraftit nyní ve všech 16 barvách. A navíc mají nové efekty – pokud na ně spadnete, tak se nezraníte a navíc mají efekt slime bloků – tedy, že Vás odrazí zpátky do vzduchu (méně než slime block ale). A navíc ještě můžete spát i když je v blízkosti nenaštvaný pig zombie.

2017-06-04_12.39.42

Změnou prošel i stained clay (vypečený jíl). Dostal nový název – Terakota. Pokud ho nyní vypečete, tak získáte nový blok „Glazed Terracotta“. Ty se budou hodit hlavně pro „designery“. Pokud je dáte do čtverce 4×4, tak vytváří zajímavé obrazce.

2017-06-04_12.36.43 2017-06-04_12.20.02

Mobové

S verzí 1.12 přišel nový přátelský mob – papoušek. Spawnuje se v jungli, ochočuje se pomocí semínek. Umí si sednout, stačí na něj kliknout pravým tlačítkem. A můžeme ho nosit na rameni – stačí do „něho jít“. S papoušky nemůžeme skákat, jinak nám uletí z ramene. Pokud mu dáme sušenku, tak zemře. Dropuje pírka a XP.

2017-06-04_12.59.55 2017-06-04_13.03.55

Dále byl přidán ještě jeden agresivní mob Illusioner, ten se ale zatím dá spawnou pouze pomocí příkazu.

Další změny

Pokud pod jukebox dáme určitý blok, tak bude vydávat zvuky nějakého hudebního nástroje.

  • Kostní blok – Bone block = xylofon
  • Blok zlata – gold block = zvonky
  • Jíl – clay = flétna
  • Balený led – packed ice = zvonky
  • Vlna – wool = kytara

V inventáři nyní nalezneme ikonu knihy – jedná se o knihu, ve které najdeme všechny recepty (crafting recipes), které jsme dosud naučili. Pokud na požadovaný předmět klikneme a budeme mít suroviny v inventáři, tak se nám poskládá do crafting stolu.

Dále se jedná o:

  • Magma block nyní hoří pořád.
  • Nový achivement systém.
  • Některé činnosti dostaly nové zvuky (vytvoření end portálu, házení prutu).
  • Změnou si prošel i creative mode, který nyní umožnuje ukládání toolbaru – hlavního panelu s itemy, což doteď umožňovalo pouze rozšíření TooManyItems.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *