První den

Rady pro úplné nováčky, kteří hrajou minecraft poprvé…

Obtížnost MÍRUMILOVNÁ (PEACEFUL)

V této obtížnosti jsou první kroky jednoduché. Nehrozí, že Vám dojde jídlo ani, že Vás nenapadne nějaká příšera. A pokud jste si při vytváření světa zapnuli bonusovou truhlu, tak máte ten nejjednodušší start jaký může být.

Objevíte se na náhodně vygenerovaném místě ve vašem světe, který nemá hranice. Pokud jste si zapnuli bonusovou truhlu, tak se otáčením myši po ní podívejte. Bývá osvětlená loučemi. K ní dojděte a otevřete ji pravým tlačítkem myši. Otevře se menu, kde uvidíte váš inventář a obsah truhly. Z truhly si přendejte věci do svého inventáře (na políčko s itemem kliknete pravým tlačítkem a opět pravým tlačítkem ho umístíte do pole ve svém inventáři. Nástroje a jídlo si umístěte do spodní lišty, abyste je měli po ruce. Nakonec ještě zbourejte samotnou truhlu a louče.

Nyní se můžete vydat a jít hledat místo, kde se ubytujete. Cestou vytěžte strom. Podívejte se na blok dřeva a podržte levé tlačítko myši a strom Vám zachvíli vypadne jako item na zem. Takto vytěžte celý strom. Poté si otevřete inventář klávesou E a dejte dřevo do 4 políček nahoře vedle své postavy. Vzniknou Vám ze dřeva plaňky. Poté si vyrobte crafting table. Do již zmíněných čtyř polí dejte do každé jednu planku a vznikne Vám crfting table, který položíte stisknutím pravého tlačítka.

Nyní ho položte a vyrobte si krumpáč, pokud jste ho nedostali v bonusové truhle. Krumpáčem vytěžte pár kamenů a vyrobte si všechny základní nástroje z kamene. Kameny najdete pod hlínou, kterou jednoduše vykopete rukou. Pokud najdete při těžbě kamenů blok uhlí, tak ho také můžete, ale rudy jako železo nebo zlato netěžte, protože by z nich nic nespadlo (viz. odrážky níže.

  • Uhlí – jakýkoliv krumpáč.
  • Železo – kamenný krumpáč a vyšší
  • Zlato, diamant, redstone, lapis lazuli – železný krumpáč

Obtížnost JEDNODUCHÝ, NORMAL A TĚŽKÁ (EASY, NORMAL, HARD)

Platí vše již zmíněné. Výše zmíněné činnosti ale dělejte pouze přes den, vždy, když se začne stmívat, tak se zakopejte do země nebo kolem sebe postavte bloky, aby na Vás nemohli mobové. Tento čas můžete využít k craftění nástrojů nebo vypalování surovin.

V těchto obtížnostech Vás čeká ještě jeden problém – hlad. Stav jídla zjistíte v hunger baru (vedle srdíček). Hlad vám úbírá běžná činnost, pokud budete běhat, tak budete spotřebovávat mnohem více.

Hunger bar doplníte jídlem, které si musíte obstarat. Při kácení stromů může vypadnout z listí jablko, cestou můžete nalézt zvířata, ty zabijete mlácením (kliknutím levým tlačítkem). Z nich Vám vypadne surové maso, které musíte upéct v troubě.

Recepty na výrobu (crafting recipes)